Ucz się włoskiego Metodą Żółwia: dialogi, nagrania audio oraz fiszki


Czym jest metoda żółwia i jak działa
Metoda żółwia to zestaw technik, których zadaniem jest doprowadzić studentów do znajomości języka w sposób powolny ale bardzo skuteczny. Metoda opiera się na teoriach profesora Stephena Krashena z Uniwersytetu Południowej Kalifornii i polega przede wszystkim na słuchaniu i powtarzaniu w sposób zrozumiały lekcji w bezstresowym środowisku. Ta metoda prowadzi do spontanicznego mówienia po włosku bez skupiania się na gramatyce, czy tłumaczeniu w myślach, poprzez ćwiczenia polegające na słuchaniu oraz konwersacjach – jednocześnie bez zaniedbywania czytania czy tez pisania.

cropped-tartarughina-ita1.png

Za kilka tygodni będziesz zaskoczony swoimi postępami i łatwym, długotrwałym zapamiętywaniem zwrotów i słów. Przede wszystkim jednak, metoda zapewnia codzienne ćwiczenie wymowy, niezbędne do spontanicznej rozmowy.

Nie obiecujemy cudownych wyników w ciągu kilku dni, ale możemy zapewnić, że ukończenie czterech poziomów kursu pozwoli każdemu już po roku rozumieć język włoski i rozmawiać spontanicznie z Włochami.

Metoda żółwia jest odpowiednia dla wszystkich uczniów, którzy chcą przestać “tłumaczyć w głowie” a celem ich jest płynna i spontaniczna rozmowa.

5 ćwiczeń metody żółwia
Każdą lekcję należy powtarzać przez 7 dni. Każdego dnia wykonywać 5 ćwiczeń metodą żółwia, zawsze skupiając się na tej samej lekcji. Po tygodniu należy przejść do następnej lekcji i powtarzać ją przez kolejne 7 dni. W ten sposób należy kontynuować naukę aż do końca poziomu.

5 ćwiczeń, które należy powtarzać każdego dnia:
1. Słuchaj i Czytaj: czytaj lekcję i słuchaj w tym samym czasie nagrania audio.
2. Słuchaj i Powtarzaj: słuchaj lekcji i powtarzaj ją na głos – jedną frazę w trakcie pauzy. Jeśli fraza jest zbyt trudna, przez pierwsze kilka dni czytaj także jej transkrypcję w trakcie słuchania i powtarzania.
3. Słuchaj i Odpowiadaj: słuchaj pytań i odpowiadaj w trakcie pauzy. Następnie słuchaj poprawnej odpowiedzi po pauzie.
4. Słuchaj i Pisz: Słuchaj lekcji i zapisuj na kartce to co słyszysz. Na koniec sprawdź, co napisałeś z transkrypcjami.
5. Przestudiuj fiszki: spójrz na obrazek i spróbuj powiedzieć na głos tłumaczenie po włosku. Odwróć kartkę i sprawdź: jeśli powiedziałeś słowo poprawnie, odłóż kartkę na bok i przejdź do następnej. Jeśli nie, kontynuuj powtarzanie słowa kilka razy, a następnie umieść kartkę na dole, abyś mógł ponownie do niej wrócić w trakcie lekcji.

Po 7 dniach przejdź do kolejnej lekcji.
Każdego dnia ucz się nowych słów używając tak nowych fiszek jak również fiszek z poprzednich lekcji.

Vai al corso!

Pubblicità